Skip to content

Фінансовий Рік

Фінансовий рік

Фінансовий рік використовується для запису та звітування транзакцій за рік.

Він також відомий як бюджетний рік або рік для обліку. Він використовується для розрахунку фінансових звітів у бізнесі та інших організаціях. Фінансовий рік може збігатися або не збігатися з календарним роком.

Для податкових цілей компанії можуть вибирати, чи будуть вони платниками податків за календарним роком або фінансовим роком залежно від юрисдикції. У багатьох юрисдикціях закони, що стосуються обліку та оподаткування, вимагають таких звітів раз на дванадцять місяців. Однак цей період не обов’язково повинен бути календарним роком (тобто з 1 січня по 31 грудня).

Фінансовий рік зазвичай починається на початку кварталу, такого як 1 квітня, 1 липня або 1 жовтня. Однак, для більшості компаній фінансовий рік збігається з календарним роком, який починається 1 січня. Здебільшого так простіше і легше. Для деяких організацій є переваги у початку фінансового року в інший час.

Наприклад, сезонні підприємства можуть починати свій фінансовий рік 1 липня або 1 жовтня. Бізнес, який отримує більшу частину своїх доходів восени та витрат навесні, також може вибрати початок фінансового року з 1 жовтня. Таким чином, вони знають, який буде їх дохід за цей рік, і можуть налаштувати свої витрати, щоб підтримувати бажані рівні прибутку.

Для доступу до списку Фінансових років перейдіть до:

Головна > Бухгалтерія > Налаштування > Фінансовий рік

1. Як налаштувати Фінансовий рік

  1. Перейдіть до списку Фінансових років.
  2. Щоб встановити Фінансовий рік як за замовчуванням, натисніть кнопку Встановити як за замовчуванням.
  3. Якщо у вас є кілька компаній, які використовують один і той самий фінансовий рік, ви можете додати його, як показано на наступному скріншоті: Фінансовий рік

Примітка:

  1. Новий фінансовий рік слід створювати щороку наприкінці поточного фінансового року. Створення нового фінансового року перед його початком було автоматизовано в ERPNext.
  2. За три дні до кінця поточного фінансового року система перевіряє, чи створено новий фінансовий рік на наступний рік. Якщо ні, то система автоматично створює новий фінансовий рік.

2. Супутні теми

  1. Фінансова книга: Ця секція пояснює, як використовувати фінансові книги для відділення фінансових записів, зокрема для різних відділів або проектів.
  2. Бухгалтерські звіти: Дізнайтеся про різні види бухгалтерських звітів, доступних у ERPNext, та як їх використовувати для отримання детального уявлення про фінансовий стан вашої компанії.
  3. Бюджетування: Подивіться, як створювати бюджети в ERPNext, контролювати витрати і забезпечувати фінансову дисципліну у вашій організації.

Ці ресурси допоможуть вам краще зрозуміти і ефективно управляти фінансовими аспектами вашої організації за допомогою ERPNext.