Skip to content

Бухгалтерські Виміри

Бухгалтерські виміри

Бухгалтерський облік за вимірами означає маркування кожної транзакції відповідними вимірами, такими як Філія, Бізнес-одиниця тощо. Це дозволяє підтримувати кожен сегмент окремо, тим самим обмежуючи загальне обслуговування головних рахунків, і ваш План рахунків залишається чистим.

Центр витрат та Проект за замовчуванням розглядаються як виміри в ERPNext. При налаштуванні поля у Бухгалтерських вимірах це поле буде додано у звіти транзакцій, де це застосовно.

У ERPNext ви можете створювати налаштовувані бухгалтерські виміри і використовувати їх у транзакціях та звітах.

Для доступу до списку Бухгалтерських вимірів перейдіть до:

Головна > Бухгалтерія > Налаштування > Бухгалтерські виміри

Ця функціональність дозволяє більш гнучко управляти фінансами компанії, аналізувати прибутковість за різними напрямками діяльності і забезпечувати точний облік витрат і доходів за окремими відділами або проектами. Такий підхід сприяє кращому управлінню фінансами та більш глибокому аналізу бізнесу.

1. Як створити Бухгалтерський вимір у ERPNext

  1. Перейдіть до списку Бухгалтерських вимірів і натисніть “Новий”.
  2. Виберіть документ-джерело, який ви хочете використовувати як спеціальний вимір. Наприклад, якщо вибрати “Відділ” як документ-джерело, вимір буде базуватися на Відділі.
  3. Введіть назву виміру (ця назва з’явиться у транзакціях, для яких створюються виміри).
  4. У таблиці “За замовчуванням для виміру” ви можете вказати за замовчуванням виміри для конкретної компанії, як показано на зображенні нижче. Цей вимір буде автоматично вибиратися у транзакції для цієї конкретної компанії.
  5. Позначте прапорець “Обов’язковий”, якщо хочете, щоб вимір був обов’язковим у транзакціях.

Створення Бухгалтерського виміру

2. Особливості

Після створення виміру, користувацькі поля будуть створені за допомогою фонової задачі для цього конкретного виміру. Ви можете побачити їх у розділі Бухгалтерські виміри всередині транзакцій, які впливають на бухгалтерські записи (записи Головної книги).

Це забезпечує більшу гнучкість у відстеженні фінансових операцій за різними напрямками діяльності, дозволяючи забезпечити більш деталізоване і точне управління фінансами.

2.1 Використання вимірів у транзакціях

Щоб позначити транзакцію виміром, ви можете вибрати конкретний вимір у розділі Бухгалтерські виміри, як показано на скріншоті нижче.

Бухгалтерський вимір у Рахунку-фактурі продажу

2.2 Фільтрація звітів на основі вимірів

Ви також можете фільтрувати різні фінансові звіти, такі як Звіт про прибутки та збитки, Балансовий звіт, Головна книга на основі цих вимірів.

Бухгалтерський вимір у звітах

2.3 Зроблення бухгалтерських вимірів обов’язковими для рахунків “Прибутки і Збитки” та “Балансовий звіт”

Прибутки та збитки – це група рахунків доходів і витрат, які представляють ваші бухгалтерські транзакції за певний період.

Балансові рахунки – це застосування коштів (активи) і джерела коштів (зобов’язання), які вказують на чисту вартість вашої компанії на будь-який момент часу.

Вибравши прапорці “Обов’язково для рахунків прибутків та збитків” або “Обов’язково для балансових рахунків”, ви можете налаштувати свої виміри як обов’язкові для рахунків “Прибутки і Збитки” та “Балансові рахунки”.

Обов'язковий бухгалтерський вимір у транзакції

2.4 Відключення бухгалтерських вимірів, коли вони більше не потрібні

Ви також можете відключити виміри, якщо вони вам більше не потрібні. Старі транзакції з бухгалтерськими вимірами залишаться недоторканими.

Відключення бухгалтерського виміру

Супутні теми

  1. [[Центр витрат]]
  2. Бюджетування
  3. Бухгалтерські звіти